Apple muusikakeskkond iTunes sulgeb uksed.

⇩ Jaga Postitust ⇩

Üks suurimaid muusikakeskkondi, Apple’le kuuluv iTunes sulgeb uksed ja lõpetab sellega nn. allalaadimise ajastu.

Eile, reede pärastlõunal teatas Bloomberg News, et üsna pea annab Apple teada oma muusikakeskkonna, mis omal ajal muutis revulutsiooniliselt tervet muusikatööstust, iTunes’i sulgemisest.

Bloombergi väitel teatab Apple esmaspäeval, oma igaastasel arendajate konverentsil, et iTunes’i hakkavad lõplikult asendama teised rakendused.

Muusikakeskkonna sulgemise põhjuseks aga olevat liiga suur laiahaardelisus mille tõttu on kasutajal ühel, kõike hõlmaval platformil väga keeruline navigeerida. Kui teenus alustas lihtsalt muusika müümisega siis täna tegeletakse lisaks ka striiminguga, podcastidega, raadiotega ja televisiooniga, mis kõik on muutnud tarbija jaoks keskkonna väga keeruliseks.

Kui uudis tõele vastab siis lõpetab see kuusteist aastat kestnud kommerts revulutsiooni ilma milleta ei kujutaks me keegi ette tänast meelelahutuse tarbimise viise ja võimalusi.

Apple iTunes suurvõidukäigu lõpetas omal ajal Spotify mis omakorda juhatas sisse striimimise ajajärgu ning kui teated esmaspäeval kinnitust leiavad, saadab see ajaloo prügikasti nn. allalaadimise ajastu millele alguse panid kunagi Napsteri sugused tasuta failijagamise-ja allalaadimise programmid.

iPhone ja iPad’i kasutajate jaoks aga ei muutu suurt midagi kuna neil on Apple ammu juba asjad lahku ajanud, pakkudes erinevaid rakendusi nagu TV, Music, Podcast jne.

⇩ Jaga Postitust ⇩