President Trump nõuab Rootsilt räppar ASAP Rocky kohest vabastamist

⇩ Jaga Postitust ⇩

Räppar ASAP Rocky juhtum Stockholmis on toonud pingeid USA ja Rootsi suhetesse.

Räppar ASAP Rocky on Stockholmis toimunud kakluse tõttu viibinud Rootsis vahi all juba nädalaid ning nüüd on juhtumi tõttu muutunud pingelisemaks ka riikide omavahelised suhted.

Nimelt teatas president Donald Trump eelmisel nädalal, et on rääkinud juhtumi osas Rootsi peaministri Stefan Löfveniga. Sellel nädalal aga kirjutas Trump Twitteis, et on peaministris väga pettunud kuna viimane pole olnud suuteline tegutsema ning soovitas tungivalt Rootsil kohelda ameeriklasi “õiglaselt.”

Peamister Löfveni kõneisik aga teatas, et Rootsi õigussüsteem, süüdistajad ja kohus on iseseisvad ning valitsusel pole mingit õigus mõjutada seaduslikku õigluse mõistmist ning lisaks teatas ka kõneisik, et Rootsis on seaduse ees kõik võrdsed.

Prokurör Daniel Suneson aga teatas, et pole juhtumi osas rääkinud kummagi valitsuse esindajatega. Ta lisas, et “on olemas selge risk, et kahtlusalused võivad vabastamise korral riigist lahkuda, mille tõttu neid ka tänaseni kinni peetakse.

Lisaks president Trumpile on nõudnud räppari vabastamist ka Kim Kardashian, Kanye West, Nicki Minaj ja veel paljud teised artistid.

Räppar ASAP Rocky viibis Rootsis kuna pidi esinema Smash festivalil kuid sattus kaklusesse kui kohalikud “tüübid” jälitasid teda ja ta tiimikaaslasi Stockholmi tänavatel.

Juhtumi osas peaks kohtuistung toimuma 30. juulil.

⇩ Jaga Postitust ⇩