Räppar A$AP Rocky vabastati vanglast

⇩ Jaga Postitust ⇩

Räppar A$AP Rocky on nüüd vaba mees ja võib lahkuda Rootsist.

Rootsi meediaväljaannete teatel on räppar ASAP Rocky vabastatud vanglast ning tal on luba lahkuda riigist. Teda süüdistati kallaletungis eelmise kuu alguses toimunud kakluses milles mees aga end süüdi ei tunnistanud ning väitis, et tegemist oli hoopiski enesekaitsega. ASAP Rocky peab aga ilmuma 14. augustil tagasi kohtupinki kus kohtunik teatab oma otsuse kas mees on siis süüdi või mitte. Samuti on vabastatud ka tema sõbrad kes juhtumis osalesid.

Räppar ja tema kaasosalised ilmusid täna kohtusse kus süüdistaja nõudis meestele kuue kuni kümmne kuulist reaalset vanglakaristust väidetava kallaletungi eest.

Pärast süüdistavate vabastamist on paljud jõudnud juba ka Rockyt õnnitleda, sealhulgas ka president Donald Trump kes nagu ikka võttis sõna Twitteris.

Trump kirjutas : ” ASAP Rocky vabastati vanglast ning on teel tagasi koju Ühendriikidesse. Oli väga Rocky nädal, jõua kiiresti koju ASAP.”

 

Lisaks on aga ajakirjandusse lekkinud ka diplomaatiline kiri mille autor Robert C. O’Brien nõuab Rootsi võimudelt kohtuasja kiiret lahendust. Mees kes saadeti Rootsi USA võimude poolt ja kelle ametialane ülessanne on pantvangialastes juhtumites läbirääkimine, hoiatab kirjas Rootsi võime, et vastasel juhul kannatavad riikide kahepoolsed suhted.

Rootsi prokurör Petra Lindh aga teatas, et mitte ükski prokurör, kaasaarvatud tema ise ei tohi mõjutatada juhtumi käiku ning ainult kohus saab otsustada kas mehed vabastada või mitte.

⇩ Jaga Postitust ⇩