Tasub teada! Mis juhtub kui sa sõlmid plaadilepingu?

⇩ Jaga Postitust ⇩


Räpparid ja produtsendid räägib muusikatööstusest ja selles toimuvast lähemalt.

Iga noore läbilööki ootava artisti unistus on saada märgatud mõne suure plaadirma või tööstuses juba läbi löönud isiku poolt kes siis pakuks juba saavutatud platformi ja annaks tõuke tema enda karjäärile. Unistustes on  plaadileping juskui õnnistus pärast mida peaks saabuma kõik särav : autod, kinnisvara, raha ja luksus. Kahjuks aga leiavad nii mõnedki hooletult lepingu sõlminud artistid end pärast allkirja andmist veel suuremas vaesuses kui nad enne olid.

Televõrgu BET YouTube kanal avaldas  noortele artistidele mõeldud videoseeria kus nii mitmetki kuulsad räpilegendid ja tööstusega seotud isikud räägivad oma kogemustest selles äris. Tööstusharu mis esmapilgul tundub ihaldusväärse ja säravana, sisaldab tegelikuses nagu iga teinegi kasumit teeniv ärivaldkond lepinguid ja advokaate.

Saate Rules To This Sh!T näol on tegemist videosarjaga mis toobki meieni artistide, produtsentide ja plaadifirma asutajat enda lood sellest mis tegelikult peitub muusikstööstuse raha ja glamuuri taga.

Nii näiteks räägib räppar Too $hort oma kogemusest kui ta ühtäkki avastas, et peab ise oma taskust kinni maksma produtsendid, laulukirjutajad ja kõik selle mis temaga ümberringi toimub.

Too $hort lisab, et ” ühel hetkel leiad sa end situatsioonist kus su laulud mängivad raadiojaamades, sul tuhandeid fänne kuid rahasumma su pangaarvel on ikkagi suur null. Siis aga hiljem avastatakse lepingust see punkt mis ütleb, et sa ei saa tegelikult si**agi.”

Esimeses videos käiakse välja ka mõningad põhireeglid mida enne lepingu algkirjastamist silmas pidada. Esiteks, loe peenikest teksti. Teiseks, ära müü oma elu maha. Kaitse oma varasid, pea meeles, et iga mees seisab iseenda eest väljas ja ole oma esimese rahaga eriti ettevaatlik.

⇩ Jaga Postitust ⇩